Zaproszenie na wycieczkę 44. Rajd Wiosenny

44.  RAJD "WIOSENNY”

25 MARCA 2023 r.

Rajd_Wiosenny_2023.jpg

• - edukacja krajoznawcza, ekologiczna i historyczna, poznanie walorów krajoznawczych Chełmskiego Parku Krajobrazowego
  • - promocja aktywnej turystyki i odznak turystycznych (OTP, ROK, O"T-P").

• - zapisy na rajd przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK do 23 marca; opiekunowie drużyn liczących minimum 5 osób zwolnieni są z opłaty wpisowego,
  • - wpisowe drużyn, które nie zgłoszą się na starcie rajdu nie podlega zwrotowi  a nieobecni tracą prawo do świadczeń rajdowych.

Wpisowe:

Trasa autokarowo-piesza: 40 zł – członkowie PTTK, 50 zł pozostali uczestnicy

Trasa rowerowa: 5 zł – członkowie PTTK, 10 zł – pozostali uczestnicy.

• - każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości, ubiór i obuwie przystosowane do uprawiania turystyki w warunkach wiosennych,
  • - drużyny winny być zaopatrzone w apteczkę pierwszej pomocy.

w ramach wpisowego uczestnicy otrzymają okolicznościową odznakę rajdową, kiełbaskę do ogniska, nagrody w konkursie krajoznawczym, potwierdzenie punktów do OTP oraz opiekę przodownicką (przewodnicką)

TRASA RAJDU:

Zbiórka 25  marca br. o godz. 8.00 na parkingu przy Parku Miejskim w Chełmie.

Przejazd autokarem trasą:

Chełm – Sawin – Rudka (miejsce bitwy oddziałów powstańczych Kazimierza Bogdanowicza i Mikołaja Nieczaja 17 lutego 1863 r., pomnik poświęcony uczestnikom bitwy) – Hniszów (park podworski z dębem „Bolko”) – Świerże (park podworski, neogotycki kościół pw. św. św. Piotra i Pawła, pomnik powstańców styczniowych uczestniczących w bitwie pod Świerżami 9 lipca 1863 r.) – Konotopa – Dobryłów – Żalin Kol. (wiatrak typu „koźlak” z pocz. XX w.; pomnik powstańców styczniowych uczestniczących w bitwie pod Żalinem 22 lutego 1863 r.)

Przejście piesze: Żalin Kol. – Żalin (kapliczka z koń. XIX w.; kaplica w. Wniebowzięcia NMP z 1982 r..) – Leśniczówka Ostrów – Brzeźno (zwiedzanie ekspozycji muzealnej w Ośrodku Edukacyjno-Muzealny LPK, konkurs krajoznawczy, ognisko).

Przejazd autokarem: Brzeźno – Sawin – Chełm                    Ilość punktów do OTP - 10

Planowany powrót o godz. 17.00.

ul. Narutowicza 14, w każdą środę w godzinach 16.00 - 18.00.