Komunikat Rajd Słowików

53. R A J D "SŁOWIKÓW”

26 – 28 MAJA  2023 r.

WPISOWE

Wpisowe: 200,00 zł - członkowie PTTK  250,00 zł - pozostali uczestnicy.

• każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości,  ubiór i obuwie przystosowane do uprawiania turystyki pieszej, zapas żywności na 1 dzień (obiadokolacja  została zaplanowana w godzinach wieczornych)

• w ramach wpisowego uczestnicy otrzymają przejazdy, dwa noclegi w schronisku młodzieżowym, dwie obiadokolacje (1 i 2 dnia), jednodaniowy obiad (3 dnia), dwa śniadania (2 i 3 dnia), bilety wstępu, nagrody w konkursie krajoznawczym oraz opiekę przodownicką na trasie.

NOLEGI: Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Zespole Szkół Technicznych, 23-300 Janów Lubelski ul. Ogrodowa 20

WYJAZD 26 MAJA 2023  R. (PIĄTEK) O GODZINIE 6.00  Z PARKINGU PRZY PARKU MIEJSKIM

PROGRAM:

I dzień

Chełm – Turobin – Radecznica (zwiedzanie sanktuarium – barokowa bazylika, klasztor oo. Bernardynów, kaplica „na wodzie”). Przejście piesze: Radecznica – Góra Łysiec – Hosznia Ordynacka – Gilów – Gródki

Przejazd do Janowa Lubelskiego i zwiedzanie miasta (kościół i podominikański zespół klasztorny, źródełko i Kaplica Zjawienia, źródlisko Stoki Janowskie, pomnik Tadeusza Kościuszki, budynki dawnego więzienia, obiadokolacja, nocleg).

II dzień

Janów Lubelski (wystawa przyrodnicza w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, arboretum, skansen leśnej kolejki wąskotorowej), ścieżka przyrodnicza w rez. „Szklarnia”, Szklarnia (Ośrodek Hodowli Koni Biłgorajskich) – Momoty Górne (drewniany kościół, pomnik płk Zieleniewskiego). Przejście piesze: Momoty Górne – Porytowe Wzgórze (pomnik i cmentarz partyzancki) – Janów Lubelski (obiadokolacja, konkurs krajoznawczy, nocleg).

III dzień

Modliborzyce (kościół parafialny, synagoga, pomnik w rynku i obelisk ku czci J. Piłsudskiego)) – Szastarka – Brzozówka  Kolonia. Przejście piesze: Brzozówka  Kolonia – Stare Moczydła – Nowe Moczydła – Błażek – Batorz (kościół, mogiła M. Borelowskiego na cmentarzu) Przejazd do Chełma.

POWRÓT 28 MAJA 2023 R. O GODZ. OK. 20.00

– PARKING PRZY PARKU MIEJSKIM

TERMIN ZGŁOSZEŃ – 30 KWIETNIA 2023 R.

W PRZYPADKU MNIEJSZEJ LICZBY ZGŁOSZEŃ KOSZT IMPREZY MOŻE WZROSNĄĆ LUB IMPREZA ZOSTANIE ODWOŁANA

Informacje – Zarząd Oddziału PTTK w Chełmie,

ul. Narutowicza 14, Telefon: 600 419 664 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.