Zaproszenie na 38. Rajd Mikołajkowy

38. RAJD "MIKOŁAJKOWY”

Rajd_Mikołajkowy_2023.jpg

9 GRUDNIA 2023 r.

ZADANIE REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW:

MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ W RAMACH PROJEKTU:

„WDZIĘCZNI BOHATEROM – POWSTAŃCOM STYCZNIOWYM”

WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

POWIATU CHEŁMSKIEGO

MIASTA CHEŁM

• uczczenie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego
  • edukacja historyczno-krajoznawcza i ekologiczna
  • popularyzacja aktywnej turystyki i odznak turystycznych (OTP, O "T-P", KOT).

• zapisy na rajd przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK do 7 grudnia;opiekunowie drużyn liczących minimum 5 osób zwolnieni są z opłaty wpisowego,

Uczestnicy z Chełma: 20 zł - członkowie PTTK, 30 zł - pozostali uczestnicy.

Uczestnicy spoza Chełma: 40 zł – członkowie PTTK, 50 zł pozostali uczestnicy

• każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości, ubiór i obuwie przystosowane do uprawiania turystyki w warunkach jesienno-zimowych
  • mile widziane będą mikołajkowe elementy stroju

• w ramach wpisowego uczestnicy otrzymają przejazd autokarem, okolicznościową odznakę rajdową, poczęstunek przy ognisku, nagrody w konkursie, potwierdzenie punktów do odznak turystycznych oraz opiekę przodownicką na trasie.

1.TRASA PIESZO-AUTOKAROWA:

Zbiórka o godz. 9.00 na placu Gdańskim w Chełmie.

Zapalenie zniczy przy pomniku upamiętniającym działaczy PTK-PTTK w Chełmie. Przejście na cmentarz parafialny przy ul. Lwowskiej (zapalenie zniczy na mogile powstańców styczniowych i grobach weteranów powstania). Przejście na parking przy ul. Orląt Lwowskich.

Przejazd autokarem trasą: Chełm –  Pokrówka – Weremowice – Uher.

Przejście piesze (ok. 6 km): Uher (pozostałości parku podworskiego z zabytkowym młynem z XVIII w., Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta) – Nowe Depułtycze (drewniany kościół pw. Wszystkich Świętych z 1770-1790 r., d. cerkiew unicka  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, dzwonnica z XVIII w.; pomnik upamiętniający powstańców styczniowych, uczestników bitwy pod Depułtyczami (5 sierpnia 1863 r.) z 2002 r.; pozostałości parku podworskiego z pomnikowym kasztanowcem białym i dębem szypułkowym (ob. Akademickie Centrum Współpracy Transgranicznej PANS w Chełmie) – Stare Depułtycze (ognisko, wręczenie upominków mikołajkowych).

Przejazd autokarem: Stare Depułtycze – Pokrówka – Chełm

Planowane zakończenie imprezy ok. 16.00

2.TRASA KOLARSKA (dowolna). Spotkanie przy ognisku w Starych Depułtyczach.

ul. Narutowicza 14, w każdy czwartek w godzinach 16.00 - 17.00.