Zaproszenie na 60. Rajd "Parasolowy"

URZĄD MIASTA CHEŁM

60. RAJD „PARASOLOWY”

12 LISTOPADA 2022 r.

Rajd_Parasolowy_2022.jpg

• edukacja krajoznawcza, ekologiczna i historyczna poznanie walorów krajoznawczych Działów Grabowieckich
  • promocja aktywnej turystyki i odznak turystycznych (OTP, ROK, O"T-P", KOT).

• zapisy na rajd przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK do 10 listopada br.; opiekunowie drużyn liczących minimum 5 osób zwolnieni są z opłaty wpisowego,

WPISOWE:

Trasa piesza: 40,00 zł - członkowie PTTK, 60,00 zł - pozostali uczestnicy

Trasa kolarska: 10,00 zł – członkowie PTTK 20,00 zł – pozostali uczestnicy.

• każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości, ubiór i obuwie przystosowane do uprawiania turystyki w warunkach jesiennych,

w ramach wpisowego uczestnicy otrzymają okolicznościową odznakę rajdową, kiełbaskę do ogniska, nagrody w konkursie krajoznawczym i konkursie na parasol turystyczny, potwierdzenie punktów do OTP oraz opiekę przodownicką (przewodnicką)

1. Trasa piesza

Zbiórka 12 listopada br. o godz. 8.00 na parkingu przy Parku Miejskim w Chełmie.

Przejazd autokarem trasą:

Chełm – Wojsławice (kościół pw. św. Michała Archanioła z 1595 – 1608 r, dzwonnica z ok. 1760 r., d. cerkiew unicka pw. św. Eliasza Proroka z 1771 – 1772 r., synagoga z lat 1890 – 1894, obec. Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej) – Tuczępy (drewniany kościół pw. św. Anny z lat 1939-57, kapliczka św. Stanisława z pocz. XX w.; pozostałości folwarku z pocz. XX w.).

Przejście piesze: Tuczępy – Kolonia TuczępyMajdan Tuczępski – Wzniesienie 306,48 m (jeden z najwyższych punktów Działów Grabowieckich) – Olszanka (pomnik upamiętniający ofiary pacyfikacji w dniu 5 czerwca 1944 r.) – Trościanka – Majdan Stary (Ścieżka edukacyjna „Wojsławickim wąwozem”). Punkty do OTP – 15.

Przejazd do Majdanu Ostrowskiego (ognisko, konkursy).

Przejazd trasą: Majdan Ostrowski – Leśniowice – Dębina – Wierzchowiny – Chełm

Planowany powrót o godz. 18.00.

2. Trasa kolarska (dowolna).

ul. Narutowicza 14, w każdą środę w godzinach 16.30 - 17.30.